ATP Indian Wells: Tomas Berdych – Hyeon Chung

Dziś wyjątkowo będą 2 typy z mojej strony, bo znalazłem także ciekawą propozycję z rozgrywek męskich. Doświadczony Berdych zmierzy się ze wchodzącą gwiazdą Chungiem. 

Tomas Berdych to już powoli "zapomniany tenisista". Wróżono mu wielkie zwycięstwa, jednak do końca ten jego talent nie został spełniony. Mimo ogromnych możliwości od zawsze miał problem z wygrywaniem z tymi największymi. Wiele lat był zapleczem "wielkiej czwórki". Od jakiegoś czasu jego wyniki troszkę pogorszyły się i spadł na 15. pozycję w rankingu. Oczywiście w żadnym wypadku nie można go jeszcze skreślać, bo jak pokazuje Federer, w każdym wieku można poprawiać i ulepszać swój tenis. W przypadku Czeszka największym problemem jest strona mentalna. Zawodzi ona jednak przede wszystkim w spotkaniach z tymi najlepszymi tenisistami. Póki co Koreańczyka do takich nie możemy zaliczyć, choć ten zawodnik robi wielkie postępy.

Słowo jeszcze o formie Berdycha.. W tym sezonie nie wygląda to najgorzej, bo ma na swoim koncie ćwierćfinał AO, który przegrał z Federerem. Ogólnie to Czech dobrze wyglądał w Melbourne, kto wie czy nie dotarłby dalej, gdyby nie stanął na jego drodze Szwajcar. W turniejach halowym po AO jego występy ciężko określić. W Rotterdamie radził sobie dobrze, jednak przeziębienie nie pozwoliło mu wyjść do ćwierćfinałowego spotkania z Goffinem. Natomiast w Marsylij odpadł w półfinale z Khachanovem, wstydu ta porażka nie przynosi, ponieważ Rosjanin pokazał w tamtym turnieju kawał dobrego tenisa, ostatecznie wygrywając całe zawody. W Indian Wells w pierwszym meczu pewnie pokonał Marterera.

Hyeon Chung w tym roku może być najbardziej zadowolony z występu w Australian Open, gdzie dotarł do półfinału, w którym poddał mecz z Federerem. Właściwie oprócz dobrego turnieju w Melbourne, to Koreańczyk gra przeciętnie. Przegrywał w tym sezonie z Edmundem, Ferrerem, Tiafoe i Andersonem. Wszyscy wymienieni tenisiści są na pewno groźnymi zawodnikami, ale właściwie tylko Andersona możemy w jakimś stopniu porównać poziomem do Berdycha. W tegorocznym Indian Wells Chung rozegrał 1 spotkanie. Po 3-setowym meczu wygrał z Lajoviciem. Statystyki z tego meczu nie wyglądają za dobrze dla Koreańczyka: 8 DF, tylko 65% piłek wygranych po 1. serwisie oraz aż 15 okazji dla rywala na przełamanie, z których wynikło 5 przełamań. Jeżeli Chung nie poprawi swojej dyspozycji, to Berdych spokojnie powinien wykorzystać średnią formę Koreańczyka.

Obaj panowie mieli okazję już rywalizować ze sobą, konkretnie 2 razy. Oba spotkania wygrał Berdych, nie tracąc seta. Ostatnie z nich rozgrywane było na kortach ziemnych w Lyonie. Uważam, że i tym razem lepszym tenisistą powinien być Czech.

Mój typ na to spotkanie: Tomas Berdych @ 1.80 Sbobet [3/10j]

WYNIK: 4/6, 4/6 | ZYSK: -3j

Szanse typu oceniam na minimum 65%.

Wartość valuebeta: 0.65 * 1.80 = 1.17

Planowany start spotkania: 13.03.2018, godz. 04:30

No Comments Yet.

Leave a comment