Australian Open: Fabio Fognini – Tomas Berdych

Tym razem spróbuję trafić duży kurs, bo szanse na zwycięstwo Fabio Fogniniego są dużo większe, niż sugerują to kursy u bukmacherów.

Co prawda Włoch rozegrał w poprzedniej rundzie 5 setów, aczkolwiek mecz trwał tylko 3 godziny, więc nie stracił jakoś wiele sił. Tym bardziej, że jest to zawodnik bardzo dobrze przygotowany fizycznie i jakoś nie obawiam się, aby przegrał to spotkanie ze względu na to, że spędził od Czecha więcej czasu na korcie w dotychczasowych spotkaniach.

Unikam, jak ognia obstawiania Fogininiego w spotkaniach, których jest faworytem, bo jest to zawodnik bardzo chimeryczny. Uważam, że tylko jako "doga" powinno się obstawiać w jego stronę. Na pewno na serwisie będzie wyglądał gorzej od Berdycha, ale już na returnie i w wymianach powinien przewyższać Czecha.

Obaj zawodnicy należą do grona tenisistów, których "głowa" potrafi zawodzić. Nie zdziwi mnie tutaj jakikolwiek z wyników, dlatego odradzam granie handicapów lub overów. Trzeba w tym wypadku zaryzykować na "czyste" zwycięstwo Fogniniego.

Berdych rozegrał bardzo dobry mecz z Del Potro, ale ten nie był sobą w tym pojedynku. Oprócz tego meczu tracił sety z Garcią-Lopezem i De Minaurem. W turniejach poprzedzającym AO przegrał ze Struffem w Doha. Nie napalałbym się tutaj na wielką formę Berdycha, wnioskując tylko z jednego dobrego spotkania. Wielokrotnie Czech zawodził i tym razem również to może się zdarzyć.

Mój typ na to spotkanie: Fabio Fognini @ 3.30 William Hill [1.5/10j]

WYNIK: 1/6, 4/6, 4/6 | ZYSK: -1.5j

Ze stawką nie szalejemy, bo jak wspomniałem wyżej każde rozwiązanie jest tutaj możliwe. Szanse Fogniniego oceniam na minimum 35%

Wartość valuebeta: 0.35 * 3.30 = 1.16

Planowany start spotkania: 20.01.2018, godz. 02:30

2 Responses

  1. zapomniałeś o tym typie przy podliczeniu stycznia
    • Administrator
      Nie zapomniałem, tylko w momencie podliczania statystyk nie było jeszcze rozstrzygnięcia. Przy kolejnej aktualizacji (na koniec stycznia) na pewno będzie dodany.

Leave a comment