Challenger Budapeszt: Marton Fucsovics – Attila Balazs

Z niepozornego challengera w Budapeszcie znalazłem ciekawy typ, który według mnie ma ogromną szansę powodzenia. 

Pojedynek dwóch Węgrów. Obaj są w zupełnie innych miejscach, jeśli chodzi o ranking. Fucsovics jest tenisistką, który obecnie zajmuje 62. pozycję w ATP. Bardzo dobrze rozpoczął sezon, m.in. 4. runda AO i finał challengera w Canberra. Co prawda w miniony weekend przegrał 2 spotkania w Davis Cup, ale na pewno będzie miał świetną okazję na zrehabilitowanie się przed własną publicznością. Jest głównym faworytem tego challengera i według mnie jest wielce prawdopodobne, że wygra go.

Balazs zajmuje obecnie 227. lokatę w rankingu. Mimo, iż jest zawodnikiem dość doświadczonym (1988r.) to nigdy nawet nie zasmakował TOP 100 (najwyżej był 153.). W tym sezonie rozegrał 2 spotkania, w których nie ugrał nawet seta. O ile z Goffinem nie miał żadnych szans, o tyle z Hurkaczem wynik 6/4, 6/2 mówi troszkę o jego słabej dyspozycji.

Turniej w Budapeszcie rozgrywany jest w hali. W swojej dość długiej karierze Balazs rozegrał 13 spotkań pod dachem. Bilans 3/10. Jest to typowy zawodnik, specjalizujący się w kortach ziemnych. Po drugiej stronie kortu stanie przeciw niemu zawodnik, który nie dość, że jest graczem dużo lepszy, to jeszcze na turniejach halowych "zęby zjadł". Nie widzę tutaj innego rozwiązania, niż pewne zwycięstwo Fucsovicsa w 2 setach.

Mój typ na to spotkanie: Marton Fucsovics -1.5s @ 1.50 Sbobet [6/10j]

WYNIK: 7/5, 6/0| ZYSK: +3.00j

Szansę na zwycięstwo Fucsovicsa wyceniam na 90%, na wygranie bez straty seta w granicach 80%. Kurs niski, ale zdarzenie dość pewne

Wartość valuebeta: 0.80 * 1.50 = 1.20

Planowany start spotkania: 07.02.2018, godz. 11:00

No Comments Yet.

Leave a comment