Podejrzany występ Reilly’ego Opelki w Montrealu!

Amerykanin Reilly Opelka w 1. rundzie kanadyjskiego Rogers Cup przegrał z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem w 3 setach. Wynik tego spotkania nie jest niespodzianką, aczkolwiek w światku bukmacherskim pojawiło się kilka opinii, że spotkanie mogło być ustawione. 

Mimo, iż spotkanie rozgrywane było na bocznym korcie, to na giełdzie Betfair cieszyło się ogromną popularnością. Właściwie to już na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu, ludzie stawiali ogromne pieniądze na Diego Schwartzmana. Warto dodać, że kursy na obu zawodników był porównywalne, według bukmacherów ciężko było w tym spotkaniu wytypować faworyta.

Poniżej przedstawiam 3 zrzuty ekranu, które robiłem w kilkugodzinnych odstępach czasowych. Ostatni z nich był około godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

 

 

W tego typu spotkaniach, tego typu stawki nie są naturalne, szczególnie na zawodnika, który na kortach twardych nie czuje się najlepiej. W dodatku Argentyńczyk przyleciał do Montrealu pierwszy raz w karierze, uprzednią grając na kortach ziemnych, co wiązało się nie tylko z nowym turniejem, ale także zmianą nawierzchni.

Amerykanin był o tyle w lepszej sytuacji, że poprzednie turnieje grał na amerykańskich kortach twardych, a w dodatku przechodził w Montrealu kwalifikacje i miał okazję zapoznać się z tutejszym podłożem. Z reguły w tego typu przypadkach, to właśnie na Opelkę powinna być tendencja typowania.

 

Przebieg meczu

1. set- jedno przełamanie na korzyść Schwartzmana w 4. gemie pozwoliło wygrać seta - 6/3.

2. set - na prowadzenie w 6. gemie wychodzi Schwartzman i właściwie niewielu wierzyło, że Opelka wróci do tego spotkania. Jednak Amerykanin już w kolejnym gemie odwrócił losy seta i doprowadził do remisu. Następnie tenisiści dotarli do tiebreaka, w którym od stanu 2-1 Argentyńczyk przegrał 6 kolejnych punktów, ustalając wynik seta - 7/6(2).

3. set - tutaj podobnie, jak w 1. secie o zwycięstwie zadecydowało 1 przełamanie na korzyść Schwartzmana - 6/4.

Moja opinia

Mogę być w błędzie, jednak w moim mniemaniu, coś z tym spotkaniem było nie tak. Ruchy kursów u bukmacherów i duże kwoty, które "leżały" na giełdzie Betfair, nie pojawiły się bez przyczyny. Skoro bukmacherzy porównywalnie szacowali szansę zawodników, to skąd taka pewność typujących, że spotkanie wygra Schwartzman?

Czy był to ustawiony mecz ? Nie mnie to osądzać, ale na pewno władze ATP powinny przyjrzeć się bliżej temu spotkaniu.

No Comments Yet.

Leave a comment