WTA Doha: Johanna Konta – Bernarda Pera

Ostatnio mało typów z mojej strony, ponieważ jestem na małym urlopie. Mimo tego znalazłem ciekawą propozycję na jedno ze spotkań w Doha.

Johanna Konta dostanie szansę na zrewanżowanie się za niespodziewaną porażkę w Australian Open. To właśnie Bernarda Pera pokonała ją w 2. rundzie w Melbourne. Przypomnę, że była to jedna z większych sensacji turnieju, bo nie dość, że Amerykanka nigdy nie była nawet w TOP 100, to jeszcze do turnieju głównego AO dostała się jako LL (tzw. szczęśliwa przegrana z kwalifikacji).

Klasy obu rywalek nie będę porównywał, ponieważ nie ma to najmniejszego sensu. Brytyjka jest zawodniczką lepszą i bardziej doświadczoną. Na pewno tym razem podejdzie do spotkania dużo bardziej skoncentrowana i zrobi wszystko, aby odegrać się na dużo niżej notowanej rywalce.

Konta niezłą formę pokazała w Fed Cup, gdzie wygrała 3 spotkania. O zmęczeniu nie może być mowy, ponieważ ostatni mecz rozegrała w minioną sobotę. W zasadzie będzie mieć 3 dni przerwy, między tym a ostatnim spotkaniem.

Na pewno na plus dla Amerykanki jest fakt, że w Doha przechodziła kwalifikację i miała okazję zapoznać się z panującymi warunkami i kortem. Uważam jednak, że na nic jej się to zna w pojedynku z Brytyjką.

Moje typy na to spotkanie:

Johanna Konta -1.5s @ 2.00 Sbobet  [3/10j]

Johanna Konta  2:1 @ 3.90 William Hill [1/10j]

WYNIK: 7/6(5), 6/1| ZYSK: +2.00j

Mój główny typ w tym spotkaniu to zwycięstwo Konty w 2 setach. Jednak jeśli Brytyjka wygra 2:1 to dostaniemy prawie całą zainwestowaną kwotę z powrotem. Na 2:0 szansę wyceniam w granicach 60%, natomiast na 2:1 w granicach 30%.

Wartość valuebetów: 0.60 * 2.00 = 1.20   &   0.30 * 3.90 = 1.17

Planowany start spotkania: 13.02.2018, godz. 13:30