WTA Miami: Christina McHale – Kaia Kanepi

Rozpoczynamy turniej w Miami, w którym dziś w ramach 1. rundy zmierzą się Amerykanka Christina McHale z Estonką Kaią Kanepi. Według mnie jest to dziś najciekawsze zestawienie z wszystkich pojedynków kobiecych. 

Dotychczasowy bilans tych zawodniczek w spotkaniach przeciw sobie wynosi 1-1. Oba mecze rozgrywane były w 2014 roku, najpierw w Acapulco wygrała McHale po 3-setowym boju, następnie w Miami po 2 TB zwyciężyła Kanepi. Teoretycznie odległe czasy, jednak spodziewam się tym razem również zaciętego spotkania.

Amerykanka sezon rozpoczęła fatalnie, bilans 2/8. Nie odniosła jeszcze wartościowego zwycięstwa. Na pewno turnieje w Indian Wells i Miami są doskonałymi okazjami na złapanie dobrej formy. We wspomnianym IW była blisko zwycięstwa z Siniakovą (przegrała dopiero po TB w 3. secie). Dziś czeka ją kolejny pojedynek z wymagającą zawodniczką, w którym liczę na przynajmniej taką walkę, jak w Indian Wells.

Natomiast Kaia Kanepi to bardzo doświadczona zawodniczka, z przeszłością w TOP 15. Jej karierę zablokowały liczne kontuzje. W tym sezonie nieźle wyglądał jej tenis w Australii, gdzie dotarła do ćwierćfinału w Brisbane i 3. rundy AO. W lutym nic nie grała, prawdopodobnie z powodu kolejnych problemów ze zdrowiem. Wróciła na IW, gdzie odpadła w 2. rundzie.

Obie tenisistki mają wiele argumentów w ofensywnie, także można spodziewać się otwartego meczu. Nie sądzę, że skończy on się łatwym zwycięstwem którejkolwiek z zawodniczek. Linia gemowa 20.5 przy takim kursie na "over" wydaje się być wartościowym zakładem. Właściwie to usatysfakcjonuje nas nawet wynik typu 6/3, 7/5 w obojętnie, którą stronę.

Mój typ na to spotkanie: over 20.5 @ 1.91 Sbobet [4/10j]

WYNIK: 1/3 -> krecz| ZYSK: 0j

Szanse typu oceniam na minimum 60%.

Wartość valuebeta: 0.60 * 1.91 = 1.15

Planowany start spotkania: 20.03.2018, godz. 17:00

No Comments Yet.

Leave a comment