WTA Miami: Naomi Osaka – Elina Svitolina

Organizatorzy nie docenili prestiżu tego spotkania, ustalając jego termin na godzinę 11:00 czasu lokalnego. Z drugiej strony jest to ukłon dla Europejczyków, którzy w spokoju będą mogli obejrzeć to spotkanie w piątkowe popołudnie, nie zarywając przy tym nocy.  

Naomi Osaka po sensacyjnym zwycięstwie w Indian Wells, swoją dobrą dyspozycję potwierdziła pewnym zwycięstwem nad Sereną Williams. Myślę, że ta wygrana jeszcze bardziej podbudowała ją mentalnie. Można przypuszczać także, że po sukcesie w Indian Wells nie spoczęła ona na laurach oraz udźwignęła ciężar osiągniętego sukcesu.

Elina Svitolina to już od dłuższego czasu ścisły top damskiego tenisa. Wygrała w tym sezonie 2 turnieje (Brisbane i Dubaj). Jednak występy w USA rozpoczęła nie udanie, odpadając już w pierwszym spotkaniu z Carlą Suarez Navarro w Indian Wells. Dzięki wysokiemu rankingowi turniej w Miami rozpocznie od 2. rundy, czyli spotkanie z Japonką będzie dla niej pierwszym meczem w zawodach. Według mnie forma Ukrainki stoi pod znakiem zapytania.

Obie tenisistki miały już okazję ze sobą rywalizować. Bilans remisowy 2-2. Co prawda Svitolina całkiem niedawno wygrała z Osaką w 2 setach. Miało to miejsce w Dubaju, jednak sytuacja była zupełnie inna. Ukrainka w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich prezentowała świetną formę, wygrywając ostatecznie cały turniej. Natomiast talent Japonki "wybuchł" po tym, jak rozgrywki przeniosły się za ocean.

Przeglądając ruchy kursów i sytuację na giełdzie wyraźnie widać, że ludzie masowo stawiają na Svitolinę. Sądzę, że ten fakt spowodowany jest tym, że "wiara" liczy na regres formy Osaki oraz ma w głowie ich spotkanie z Dubaju, gdzie Ukrainka bez większych problemów pokonała Japonkę. Mnie te argumenty nie przekonują, także pójdę w stronę kontynuacji świetnej dyspozycji Naomi.

Proponuję pograć u bukmachera, gdzie "krecz=zwrot", z tego względu, że Osaka sporo grała w ostatnim czasie. Kursy troszkę niższe, ale jednak większa gwarancja bezpieczeństwa.

Mój typ na to spotkanie: Naomi Osaka @ 2.02 Sbobet [5/10j]

Planowany start spotkania: 23.03.2018, godz. 16:00

No Comments Yet.

Leave a comment