WTA Saint Petersburg: Caroline Wozniacki – Daria Kasatkina

Bacznie obserwuję rozgrywki w Petersburgu. Jutro rozegrane zostaną ćwierćfinały, w których widzę jeden wartościowy zakład. 

Caroline Wozniacki po wygraniu Australian Open zdecydowała się zagrać w Petersburgu. Nie tylko ja, ale także wielu ekspertów tenisowych uważa, że nie jest to rozsądna decyzja. Tenisistka po takim triumfie powinna solidnie odpocząć. Zasypana całą otoczką medialną nie ma dnia spokoju, a mimo tego podjęła się rywalizacji niespełna kilka dni po wielkoszlemowym triumfie.

W 2. rundzie pokonała rosyjską juniorkę, oddając jej 1 gema w całym spotkaniu. Oglądałem to spotkanie w całości i nie da się ukryć, że Wozniacki wygrała to spotkanie, ponieważ niejaka Potapova nie miała najmniejszych argumentów na defensywny styl gry Karoliny. Większość wymian kończyła się błędem Rosjanki, bądź kontrą Dunki.

Z Darią Kasatkiną nie pójdzie już jej tak łatwo. O wszechstronności Kasatkiny pisałem kilka dni temu. Przypomnę, że w rosyjskiej hali czuje się, jak ryba w wodzie. Daria oglądała całe spotkanie Wozniacki i zapewne cały jej sztab szkoleniowy już obmyśla taktykę na ten pojedynek.

Niewątpliwie dobra forma Rosjanki oraz miejsce rozgrywania spotkania wskazuję na to, że powinna mieć ona swoje szanse w tym pojedynku. Nie wierzę w to, że Wozniacki nie odczuła trudów Australian Open i zaprezentuje się w tym spotkaniu, jak w Melbourne. Tutaj są zupełnie inne okoliczności, inna nawierzchnia i inny klimat.

Mój typ na to spotkanie: Daria Kasatkina +1.5s @ 1.96 Pinnacle [5/10j]

WYNIK: 6/7(2), 3/6| ZYSK: +4.80j

Szansę na urwanie seta przez Kasatkinę oceniam w granicach 70%. W moim mniemaniu kursy są tak atrakcyjne, ponieważ Wozniacki w pierwszym swoim spotkaniu oddała rywalce tylko 1 gema. Jednak to nic nie znaczy dla mnie, bo Potapova nie była godną rywalką dla liderki światowego rankingu.

Wartość valuebeta: 0.70 * 1.96 = 1.37

Planowany start spotkania: 02.02.2018, godz. 11:00

No Comments Yet.

Leave a comment